Odwołano prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Polska
Odwołano prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Flickr/Vincent Lit/CC BY 2.0

Andrzej Gross został odwołany z funkcji prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z powodu nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu informatycznego - poinformował resort rolnictwa. Nowy szef Daniel Obajtek oskarżony jest m.in. o przyjęcie przed laty łapówki i wyłudzenie 700 tys. zł. Były wójt gminy Pcim przekonuje, że jest niewinny i chce, żeby proces odbył się jak najszybciej.

"Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela premier Beata Szydło powierzyła w piątek Danielowi Obajtkowi pełnienie obowiązków prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do czasu powołania prezesa ARiMR" - podkreślił resort rolnictwa.

 

Daniel Obajtek to polityk PiS i były wójt gminy Pcim (woj. małopolskie), na którym ciążą zarzuty przyjęcia łapówki. 21 grudnia ma się odbyć kolejna rozprawa. Miał on, jak informuje "Gazeta Krakowska", przyjąć 50 tysięcy złotych łapówki od grupy przestępczej wymuszającej haracze. Ciąży na nim także drugi zarzut - wyłudzenie 700 tys. złotych i narażenie swojego pracodawcy na straty w wysokości 1,4 miliona złotych.


"Akt powierzenia obowiązków wręczył minister Krzysztof Jurgiel. Powodem odwołania dotychczasowego prezesa tej instytucji Andrzeja Grossa są nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu informatycznego w ARiMR" - dodało ministerstwo.


PAP

grz/hk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze