Lotnisko Chopina walczy o tytuł "Najlepszego lotniska na świecie"

Biznes
Lotnisko Chopina walczy o tytuł "Najlepszego lotniska na świecie"
Lotnisko Chopina

Ogólnoświatowy plebiscyt na najlepsze lotnisko świata organizuje portal Skytrax. Liczyć się będą głosy oddane przez pasażerów. Dotychczas żadne z polskich lotnisk nie zdobyło tego tytułu ani wyróżnienia. Jednak stołeczny port lotniczy znalazł się w tym roku wśród 10 najlepszych lotnisk Europy.

W ankiecie plebiscytu  Skytrax  oceniany jest m.in. komfort obsługi w terminalu, oznakowanie kierunków poruszania się, wybór sklepów i restauracji, dojazd na lotnisko itp. Pasażer może przyznać od jednej do pięciu gwiazdek, w zależności od własnej oceny lotniska.


Najwyżej ocenione porty lotnicze zdobywają prestiżowe tytuły "Najlepszego lotniska na świecie" oraz najlepszych lotnisk w poszczególnych regionach świata. Przyznawane są także specjalne wyróżnienia.


W Europie już nas doceniają


Żadne z polskich lotnisk nie zdobyło dotąd tytułu ani wyróżnienia. W tym roku jednak Lotnisko Chopina zostało uznane za jedno z dziesięciu najlepszych lotnisk w Europie w głosowaniu użytkowników portalu Sleeping in Airports. Głosujący podkreślali, że po oddaniu do użytku nowej części terminala, jakość obsługi i komfort oczekiwania na lot znacznie się poprawiły.


Uznanie zyskała nowa strefa komercyjna z nowymi sklepami i restauracjami, a także nowe salony biznesowe: "Fantazja" i "Preludium", które - zdaniem podróżnych - należą do ścisłej światowej czołówki lotniskowych poczekalni.


Przodujący port lotniczy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej


- Wysoka ocena naszej pracy i liczne głosy oddane w plebiscycie portalu Skytrax pomogą nam utrwalać wizerunek Lotniska Chopina jako przodującego portu lotniczego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i zwiększać jego atrakcyjność zarówno dla pasażerów, jak i linii lotniczych - wyjaśnił Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.
 

Swój głos w plebiscycie na "Najlepsze Lotnisko na Świecie" oddać można na stronie worldairportsurvey.com

 

grz/hk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie