Kuusamo: wiatr pokrzyżował plany skoczkom

Sport
Kuusamo: wiatr pokrzyżował plany skoczkom
PAP/Grzegorz Momot

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołany został piątkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Na sobotę zaplanowany jest drugi.

Już od rana na skoczni Ruka w Kuusamo wiał silny wiatr, wskaźniki prędkości dochodziły nawet do 30 m/s. Termin rozpoczęcia zawodów kilka razy opóźniano, zrezygnowano nawet z kwalifikacji. Planowano - zgodnie z przepisami FIS - przeprowadzić tylko jedną serię treningową i po niej od razu rozpocząć konkurs.

 

Wiatr jednak nie ustał, zawody zostały definitywnie odwołane. Organizatorzy, po naradzie z trenerami uznali, że w sobotę zostaną rozegrane dwa konkursy Pucharu Świata. O godz. 14.30 zostanie rozegrany konkurs, który pierwotnie miał się odbyć w piątek. Zaplanowana jest tylko jedna seria, w której wystąpią wszyscy zawodnicy z listy startowej. O godz. 16 rozpocznie się konkurs planowany na sobotę. Do pierwszej serii konkursowej ma przystąpić 64 zawodników. W tym gronie są Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Stefan Hula.

 

PAP

luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie