Korwin-Mikke: PiS działa jak Adolf Hitler

Polska

- PiS działa bardzo energicznie, ale Adolf Hitler po dojściu do władzy też tak działał - mówił w programie Gość Wydarzeń w Polsat News Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN. Zdaniem polityka, "PiS chce zbudować coś na kształt Drugiej Rzeczpospolitej", która - jak stwierdził - "w porównaniu z komunizmem wydawała się ludziom ideałem, ale w rzeczywistości była biedna i pełna korupcji".

- Mówi się, że PiS obala złe rządy - to jest prawda, ale Republika Weimarska była złymi rządami. Hitler obalił złe rządy - stwierdził Korwin-Mikke. Zdaniem lidera ugrupowania KORWiN "dla PiS Druga Rzeczpospolita wydaje się ideałem". - Jak Piłsudski zrobił zamach majowy, to wtedy Leopold Staff powiedział, że kupa bandytów napadła na szpital wariatów. Obecnie jest inaczej - kupa szaleńców napadła na gniazdo złodziei - mówił.

 

- Ja przypominam, że dla PiS ideałem jest Druga Rzeczpospolita, która ludziom w porównaniu z komunizmem wydawała się ideałem, ale w rzeczywistości była biedna, pełna korupcji, państwem przemocy, prowadzącym błędną politykę zagraniczną. Czwarta RP to będzie Druga RP - stwierdził polityk.

 

"Prawo łaski jest poza prawem"

 

Korwin-Mikke odniósł się także do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. - Prezydent podjął dobrą decyzję, za którą go później atakowano - zaznaczył. - Zajrzałem do konstytucji i przekonałem się ze zdumieniem,  że art. 139 mówi, że prezydent stosuje prawo łaski nie tylko w stosunku do skazanych. Wcale nie trzeba być skazanym - podkreśłił. Zdaniem lidera partii KORWiN "prezydent nie działa w ramach prawa, prawo łaski jest poza prawem. Prawnicy nie mają tu nic do gadania". Według niego zarzuty wobec prezydenta są niesłuszne, gdyż - jak ocenił - "stosuje on prawo łaski kiedy chce i nie musi się stosować do żadnego prawa".

wj/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie