Sony sprzedało już ponad 30 mln konsol Playstation 4. W rekordowym tempie

Kultura
Sony sprzedało już ponad 30 mln konsol Playstation 4. W rekordowym tempie
mat. prasowe
PlayStation 4

Japoński gigant elektroniczny pochwalił się, że od momentu debiutu konsoli pod koniec 2013 roku znalazła ona już 30,2 mln nabywców.

"Playstation 4 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii marki" - czytamy w komunikacie Sony. To jednak nie tylko najszybciej sprzedającą się konsola japońskiego producenta, ale i jedna z najpopularniejszych w ogóle w historii w badanym okresie czasu.

 

Dotychczasowy rekord należał do PS2. Japończycy w ciągu dwóch lat od premiery sprzedali jednak aż pięć milionów konsol mniej, niż PS4. Wato dodać, że druga odsłona japońskiej konsoli sprzedała się ostatecznie w 155 mln egzemplarzy i jest najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów.

 

Porównania z PS4 nie wytrzymują także konkurenci na rynku. Nintendo Wii U, które pojawiło się w sprzedaży rok przed PS4, do tej pory znalazło 10,73 mln nabywców. Z kolei Microsoft od ponad roku nie podaje wyników swojego Xboxa One. W listopadzie 2014 roku Amerykanie poinformowali jedynie enigmatycznie, że "wysłali do sklepów" 10 mln konsol.

 

polsatnews.pl

pr/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie