Ambasador Polski w Hiszpanii Tomasz Arabski odwołany

Polska
Ambasador Polski w Hiszpanii Tomasz Arabski odwołany
Polsat News

Minister spraw zagranicznych odwołał Tomasza Arabskiego ze stanowiska ambasadora w Hiszpanii - donosi radio TOK FM. Odpowiednie dokumenty podpisał już szef resortu Witold Waszczykowski.

Tomasz Arabski pracował jako dziennikarz w Radiu Wolna Europa i Radiu Zet. Był dyrektorem programowym katolickiej sieci rozgłośni Plus, redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego" i członkiem zarządu Polskiego Radia Gdańsk. W 2006 był kandydatem Platformy Obywatelskiej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

16 listopada 2007 objął stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Donalda Tuska. 11 kwietnia 2010 został członkiem Międzyresortowego Zespołu do spraw koordynacji działań podejmowanych w związku z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem, powołanego przez premiera Donalda Tuska po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

 

W 2013 roku został mianowany ambasadorem RP w Hiszpanii.

 

.

Tomasz Arabski jest jednym z oskarżonych z prywatnego aktu oskarżenia wniesionego przez pełnomocnika części rodzin ofiar katastrofy w Smoleńsku, w tym bliskich prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mec. Piotra Pszczółkowskiego. Akt ten został wniesiony po umorzeniu w listopadzie 2014 roku przez praską prokuraturę śledztwa ws. organizacji lotów do Smoleńska z 7 i 10 kwietnia 2010 roku przez cywilnych urzędników. Prokuratura przyznała, że choć były nieprawidłowości, to nie są wystarczające do postawienia zarzutów.

grz
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie