Większość Brytyjczyków za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej

Świat
Większość Brytyjczyków za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej
Flickr/Fabio Venni/CC BY-SA 2.0

O tym, że ponad 50 proc. Brytyjczyków chce opuszczenia UE poinformował, zamieszczając na swojej stronie internetowej wyniki sondażu, dziennik "The Independent".

Sondaż został przeprowadzony w ubiegłym tygodniu wśród 2 tysięcy osób. 52 proc. ankietowanych opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a 48 proc. było za pozostaniem ich kraju w UE.

 

Po raz pierwszy w sondażu przeprowadzonym na zlecenie "The Independent" przeciwnicy pozostania Wielkiej Brytanii w UE są w większości, co według dziennika może być efektem zamachów terrorystycznych w Paryżu i kryzysu migracyjnego. Gazeta zauważa jednak, że poparcie dla pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach unijnych spada już od dłuższego czasu.

 

Brytyjski premier David Cameron chce wynegocjować zmianę warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE przed planowanym do końca 2017 roku referendum w sprawie wyjścia z Unii. Domaga się m.in. uzyskania prawa do ściślejszej kontroli imigracji ze Wspólnoty i daleko idącej reformy funkcjonowania Unii Europejskiej.

 

PAP

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie