Polskie flagi tłem konferencji. Unijnych już nie będzie

Polska
Polskie flagi tłem konferencji. Unijnych już nie będzie
PAP

Biało-czerwone flagi będą tłem konferencji prasowych po posiedzeniach rządu - oświadczyła premier Beata Szydło pytana przez dziennikarzy we wtorek, dlaczego stoją za nią tylko polskie flagi, a brakuje unijnych.

- Cieszę się, że w tych trudnych czasach jesteśmy członkiem UE i NATO. (...) Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, i tak to będzie realizowane, że posiedzenie polskiego rządu, wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - powiedziała premier.

 

- Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, aktywnym (...) będziemy prowadzić taką politykę, doceniając naszą przynależność członkowską do Unii Europejskiej, żeby jak najwięcej korzyści z tego naszego członkostwa płynęło dla polskich obywateli, polskiej gospodarki, dla naszej ojczyzny - podkreśliła jednocześnie.

 

Konferencjom prasowym poprzedniego rządu towarzyszyły naprzemiennie ustawione flagi polskie i unijne.

 

Brak unijnej flagi na wtorkowej konferencji Beaty Szydło odnotowały zagraniczne media. "Financial Times" napisał, że „nowy konserwatywny, eurosceptyczny rząd Polski usunął flagę Unii Europejskiej z cotygodniowej konferencji premier Beaty Szydło w symbolicznym geście, który podkreśla chłodniejsze relacje z Brukselą i bardziej patriotyczny pogląd na świat".

 

Także AP odnotowała, że nowa premier "zerwała z praktyką swych proeuropejskich poprzedników".

 

Agencja AFP napisała, że "partia pani Szydło, Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego, zgadzając się na przynależność Polski do Unii Europejskiej, chętnie przybiera ton eurosceptyczny i opowiada się za większą niezależnością od Brukseli".

 

PAP

am/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie