Hazard wyniszcza Rzymian. Grają za coraz większe sumy

Świat
Hazard wyniszcza Rzymian. Grają za coraz większe sumy
Flickr/JosepSalviaIBote/CC BY-ND 2.0

Izba Handlu z Wiecznego Miasta alarmuje, że hazard "wyniszcza" jej mieszkańców. W raporcie na temat tego wciąż rosnącego zjawiska podano, że co roku rzymianie wydają na gry hazardowe 6 miliardów euro, co oznacza rekordową sumę 1412 euro na osobę.

W sprawozdaniu, które - jak podkreśla rzymska prasa - budzi grozę, zwraca się uwagę na to, że coraz większa liczba punktów skupu złota ma również związek z rosnącym uzależnieniem od gier hazardowych. Ci, którzy wpadli w długi, sprzedają tam biżuterię, by mieć pieniądze na dalszą grę.

 

Brakuje środków do życia, więc próbują szcześcia w grze

 

Co więcej, zauważa się, że takie punkty skupu złota otwierane są najczęściej właśnie w pobliżu salonów gry. Najbardziej "żyznym" terenem dla tej działalności są peryferia. Hazard rozkwitł wraz z nadejściem kryzysu, bo to tam przede wszystkim mieszkają ludzie, którzy popadając w ubóstwo z powodu utraty pracy lub części zarobków zaczynają szukać szczęścia w grze.

 

Przytoczony został przykład dzielnicy Appio Tuscolano, gdzie jest 38 salonów gry i 32 punkty, gdzie skupuje się złoto. W podsumowaniu sporządzonym przez stołeczną Izbę Handlu pojawia się też wyraźne ostrzeżenie, że często do biznesu związanego z hazardem i powiązanymi z nim punktami skupu biżuterii przenikają grupy przestępcze.

 

- Rzym stał się stolicą hazardu - przyznał komentując ogłoszone dane dyrektor stołecznej Caritas, ksiądz Enrico Feroci. Podkreślił, że do kierowanych przez niego ośrodków pomocy zgłasza się coraz więcej osób wyniszczonych przez uzależnienie od gry.

 

PAP

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie