Francja: uzbrojeni mężczyźni wzięli zakładników

Świat
Francja: uzbrojeni mężczyźni wzięli zakładników
fot. Twitter

Według najnowszych informacji, jeden albo więcej napastników przetrzymuje zakładników w Roubaix na północy Francji, najprawdopodobniej po włamaniu do jednego z domów - podała AFP, powołując się na źródła w policji i we władzach miejskich. Policja twierdzi, że sytuacja najprawdopodobniej nie ma związku z zamachami w Paryżu.

aAFP podaje, że napastnik lub napastnicy zabarykadowali się w domu zamieszkanym przez parę, którą zamierzali okraść. W chwili przybycia wezwanej na miejsce policji słychać było wymianę ognia z broni palnej. Jak donosi Reuters zakładnikami mogą być dyrektor banku z rodziną.

 

Według relacji Piotra Moszyńskiego z francuskiego radia RFI około godziny 19 napastnicy usiłowali się włamać do domu w Roubaix w celach rabunkowych. W środku była jednak licząca 4 osoby rodzina. Najprawdopodobniej jedna z tych osób zaalarmowała policję, która bardzo szybko zjawiła się na miejscu. Zaskoczeni bandyci zaczęli strzelać do funkcjonariuszy. Dwie osoby spośród domowników prawdopodobnie uciekły.

 

Francuska policja poinformowala, że sytuacja najwyraźńiej nie ma związku z zamachami terrorystycznymi przeprowadzonymi 13 listopada w Paryżu. Podobnie twierdzą lokalne władze.

 

Aktualizacja (22:41)

 

Lokalne władze poinformowały agencję Reutera, że zakładnicy znajdują się już w "bezpiecznym miejscu". Z informacji policji wynika, że operacja przeciwko napastnikom dobiega już końca i że jeden z włamywaczy został zabity. Pozostałych podejrzanych aresztowano. Policja nie podaje informacji, ilu dokładnie było napastników.

 

Reuters, AFP, BBC

 

 

 

 

am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie