Ekstraklasa: Osłabiona Lechia przegrała w Krakowie

PAP/Jacek Bednarczyk

Bez niespodzianki w ostatnim meczu 16. kolejki Ekstraklasy. Cracovia pokonała Lechię Gdańsk 3:0 i utrzymała dystans do Legii Warszawa oraz Piasta Gliwice. Goście od 6 minuty grali w dziesiątkę.

Na początku spotkania czerwoną kartkę ujrzał Michał Mak. Zawodnik Lechii w okolicy środka boiska starł się z Deleu, jeszcze leżąc, uderzył nogą w głowę piłkarza Cracovii, za co sędzia kazał mu udać się do szatni. Wydarzenie to mocno wpłynęło na dalszy przebieg spotkania.

Cracovia zyskała przewagę i gra toczyła się praktycznie wyłącznie na połowie Lechii. Goście bronili się całym zespołem, odpierając kolejne ataki rywali, którym brakowało skuteczności. Dopiero w 59. minucie po podaniu z głębi pola piłka trafiła do Bartosza Kapustki. Po jego strzale Marko Maric tak odbił piłkę, że ta trafiła do Denissa Rakelsa, który nie miał problemów w posłaniem jej do pustej bramki.

Cztery minuty później, po jednej z nielicznych akcji, gdańszczanie byli bliscy zdobycia gola. Jednak jedyną korzyścią dla nich z szarży Sławomira Peszki był rzut różny.

20 minut przed końcem spotkania było 2:0. Wówczas Łukasz Zejdler dośrodkował z lewej strony, a ładnym, skutecznym strzałem popisał się Mateusz Cetnarski. W 83. min. rezultat meczu ustalił Erik Jendrisek. Cracovia umocniła się na trzecim miejscu w tabeli i odnotowała jednocześnie piąte z rzędu domowe zwycięstwo.

W lipcu w pierwszej kolejce ekstraklasy krakowianie pokonali w Gdańsku Lechię 1:0. Wówczas gola zdobył Piotr Polczak.

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Deniss Rakels (59), 2:0 Mateusz Cetnarski (70), 3:0 Erik Jendrisek (83).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Piotr Polczak, Miroslav Covilo. Lechia Gdańsk: Neven Markovic. Czerwona kartka - Lechia Gdańsk: Michał Mak (6-faul).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 6 367.

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński (60. Łukasz Zejdler) - Deniss Rakels (85. Krzysztof Szewczyk), Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka (77. Mateusz Wdowiak) - Erik Jendrisek.

Lechia Gdańsk: Marko Maric - Paweł Stolarski, Rafał Janicki, Gerson , Neven Markovic - Sławomir Peszko, Aleksandar Kovacevic, Ariel Borysiuk, Sebastian Mila (84. Grzegorz Kuświk), Michał Mak - Maciej Makuszewski (69. Jakub Wawrzyniak).