Włochy wydaliły czterech Marokańczyków z powodu zagrożenia terroryzmem

Świat
Włochy wydaliły czterech Marokańczyków z powodu zagrożenia terroryzmem
PAP/EPA - Angelo Carconi
Czterech Marokańczyków wydalono z Włoch za terroryzm.

Włochy wydaliły na mocy decyzji ministra spraw wewnętrznych Angelino Alfano czterech Marokańczyków podejrzanych o prowadzenie szkoleń terrorystycznych. Mieli w domach broszury z instruktażem prowadzenia walk ulicznych i produkcji bomb.

Włochy wydaliły czterech Marokańczyków po śledztwie w związku z podejrzeniem prowadzenia szkoleń terrorystycznych. Dochodzenie przeciwko czterem imigrantom mieszkającym w Casalecchio di Reno koło Bolonii zostało wszczęte po rewizjach przeprowadzonych w ich domach. W trakcie przeszukania mieszkań policja znalazła materiały propagandowe nawołujące do dżihadu - poinformowała w poniedziałek włoska agencja Ansa.

 

Wiosną tego roku śledczy złożyli wniosek o aresztowanie Marokańczyków. Sąd odrzucił wniosek, bo uznał, że materiały ściągnięte z internetu nie mogą być uznane za narzędzie służące bezpośrednio do szkolenia. Gdy jednak później podczas kolejnej rewizji u podejrzanych znaleziono broszury instruktażowe dotyczące metod prowadzenia walk ulicznych i produkcji materiałów wybuchowych, prokuratura przekazała sprawę komórce policji do zadań specjalnych, w tym do walki z terroryzmem.

 

Sprawa dotarła do włoskiego MSW, którego szef Angelino Alfano, korzystając z przysługujących mu uprawień, podpisał rozporządzenie o wydaleniu podejrzanych. W toku dalszego śledztwa prokuratura planowała postawić zarzuty także piątemu mężczyźnie. Wyjechał on jednak do Iraku, aby walczyć w szeregach dżihadystów.

hk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie