Premier: służby działają doskonale

Polska
Premier: służby działają doskonale
Polsat News

- Chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni. Wierzę głęboko, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ służby działają doskonale - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło na spotkaniu z szefami służb mundurowych w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa w Polsce, m.in. w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu.

 

Jak powiedziała Beata Szydło, sytuacja w Europie jest teraz bardzo skomplikowana. - Wiemy, że przede wszystkim musimy być bardzo dobrze przygotowani do tego, co może się wydarzyć i musimy przede wszystkim dbać o to, żebyśmy wcześniej mieli odpowiednie informacje i podejmowali działania - powiedziała Szydło.

 

Według premier należy jednak pamiętać, że "bezpieczeństwo, to jest kwestia złożona". - Żyjemy w takiej rzeczywistości, która dzisiaj wymaga, abyśmy cały czas byli przygotowani i czuwali nad tym, co się dzieje w Polsce – podkeślała.

 

Premier Szydło chciałaby, aby takie spotkania odbywały się regularnie. W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa spotkała się m.in. z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem, komendantem głównym policji generalnym insp. Krzysztofem Gajewskim i komendantem głównym PSP gen. brygadierem Wiesław Leśniakiewiczem.

 

Na spotkaniu - relacjonowała szefowa rządu - służby zdały raporty i zostały wydane konkretne rekomendacje.

 

PAP

mr/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie