Niemal 2 mln widzów oglądało finał "SuperDzieciaka". Najzdolniejsze dzieci w Polsce nagrodzone

Kultura
Niemal 2 mln widzów oglądało finał "SuperDzieciaka". Najzdolniejsze dzieci w Polsce nagrodzone
SuperDzieciak

- Naszym zadaniem jest wypromować te talenty, aby ludzie w Polsce dowiedzieli się, że mamy tak fantastycznie zdolne dzieciaki – mówiła przed finałem jurorka Magdalena Stużyńska. Show wygrała piętnastoletnia wokalistka Zuzanna Rosa z Krakowa, która otrzymała 100 tysięcy złotych i złoty medal. Srebro przypadło perkusiście Kubie Kowaliszynowi, a brąz gimnastyczce sportowej Natalii Kozioł.

W finale "SuperDzieciaka" zobaczyliśmy dziesięcioro wykonawców, a w całym show wystąpiło ponad 40 super dzieciaków. - To są mali profesjonaliści, począwszy od uczniów szkół muzycznych, aż do prezentujących bardzo wysoki poziom małych sportowców. Ten program to nie jest dla nich pierwsze zetknięcie z konkurencją, rywalizacją czy zawodami. Większość z nich to laureaci konkurów w Polsce i za granicą, są wśród nich mistrzowie Polski, mistrzowie Europy, mamy nawet małych mistrzów świata. Poziom jest oszałamiający - opisywała uczestników Magdalena Stużyńska.


Trzecie miejsce zajęła piętnastoletnia gimnastyczka artystyczna Natalia Kozioł, która otrzymała brązowy medal i 30 tys. zł. - Ty jesteś zawodowcem, wiem ile za tym ciężkiej pracy stoi. Jestem pod wielkim wrażeniem – ocenił jej występ Dariusz Michalczewski.

 

Srebrny medal i 50 tys. zł otrzymał czternastoletni perkusista Kuba Kowaliszyn, który pokazał w programie genialne show. - Z pierwszym uderzeniem trafiasz w serce i trzymasz do końca - podsumowała Magda Stużyńska.

 

Najwięcej emocji wzbudziła jednak młoda wokalistka Zuzanna Rosa, która wykonała piosenkę "Szyba" z musicalu "Metro". - Uwielbiam Cię! - ogłosił po jej występie Dawid Kwiatkowski. - Dla mnie jesteś zwyciężczynią tego programu - podkreślał Michalczewski. - Kiedy miałam tyle lat co ty śpiewałam tę piosenkę. Jesteś doskonała, śpiewasz całą sobą, unosisz nas i niezwykle opowiadasz historię śpiewając, a do tego co mi się podoba, jesteś ambitna - nie kryła wzruszenia Roma Gąsiorowska. Dla Zuzanny był to kolejny sukces. Na swoim koncie ma już zwycięstwa na kilku festiwalach w Polsce.


Bogactwo talentów w finale


Każdy finałowy występ zaskakiwał różnorodnością i wysokim poziomem. Wśród małych gwiazd tego wieczoru znalazły się: laureatka wielu konkursów 13 - letnia wiolonczelistka Kornelia Szydło, para taneczna Tobiasz Kubik i Zuzanna Mielczarska, gimnastyczka sportowa zaledwie 10 - letnia Daria Kowalska - nasza nadzieja na olimpiadę w Tokio 2020, 12 - letnia zdolna harfistka Marcelina Dąbek, niezwykły 11 - letni gitarzysta basowy Kamil Pyrek, pełna tanecznej pasji para 10 - latków: Dominik Sopoćko i Victoria Zielonka oraz  10 - letnia gimnastyczka artystyczna Olivia Skassa.


"SuperDzieciak" był sporym przeżyciem dla młodych pełnych pasji wykonawców i ich rodzin, wypromował ich talenty i pokazał, że w niedalekiej przyszłości  to właśnie o nich będzie głośno.

 

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze