"Kocia" akcja belgijskich internautów odpowiedzią na komunikaty policji

Świat
"Kocia" akcja belgijskich internautów odpowiedzią na komunikaty policji
Twitter.com/maxseddon

W niedzielę belgijskie służby bezpieczeństwa zaapelowały do obywateli, aby nie umieszczali w internecie informacji związanych z akcją przeciwko dżihadystom. Zdaniem policji wiadomośći zamieszczane w sieci ułatwiają terrorystom zorientowanie się, jakie działania są aktualnie przeciwko nim prowadzone. Internauci jak zwykle zaskoczyli kreatywnością rozpoczynając akcję #BrusselsLockdown.

W niedzielę wieczorem belgijska policja zaapelowała aby nie twittować o operacjach antyterrorystycznych przeprowadzanych na terenie całego kraju. Siły bezpieczeństwa poszukujące osób związanych z zamachami w Paryżu, poprosiły również swoich obywateli o pozostanie w domach i nie zbliżanie się do okien.

 

Przedstawicielom mediów i użytkownikom portali społecznościowych zasugerowano, aby nie dzielili się w sieci wiedzą zdobytą na temat przeprowadzanych przez policję akcji. Sytuacja w kraju jest bardzo napięta, ale internauci nie pozwalają terrorystom dać się zastraszyć.

 

Zamiast komentowania wydarzeń związanych z poszukiwaniami terrorystów, postanowili zacząć zamieszczać zdjęcia swoich pupili - często opatrzone dodatkowymi grafikami uzupełnionymi w PowerPointcie. Akcja zorganizowana została pod wspólną nazwą #BrusselsLockdown.

 

The Guardian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

po/gr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie