Trwa akcja sił specjalnych w centrum Brukseli

Świat
Trwa akcja sił specjalnych w centrum Brukseli
PAP/EPA

W centrum Brukseli, w okolicach Grand-Place, trwa operacja policji. Zablokowano kilka ulic - podaje telewizja RTL. Powołuje się na świadków, którzy twierdzą, że widzieli rozmieszczone tam siły bezpieczeństwa. Policja prosi mieszkańców, by odsunęli się od okien.

Jeden ze świadków powiedział RTL, że jest w restauracji i policjanci poprosili jego oraz innych gości, by skończyli jeść i pozostali w środku. "Mamy czekać na ich sygnał, by móc wyjść" - powiedział. Wojsko zablokowało też Hotel Radisson Blu. Zamknięto drzwi a goście mają zakaz wychodzenia.

 

 

Równoległa akcja trwa w okolicach najsłynniejszego placu Grand Place. Policja zablokowała pobliskie ulice i apeluje do mieszkańców by nie podchodzili do okien.   

 

Według innych lokalnych mediów policjantów ostrzeżono, że mają być gotowi, gdyż w Brukseli przeprowadzona zostanie operacja antyterrorystyczna. Belgijskie władze ogłosiły dziś, że na razie w Brukseli zostanie utrzymany najwyższy, czwarty poziom zagrożenia terrorystycznego, który wprowadzono w sobotę. W pozostałych miastach w kraju obowiązuje trzeci poziom alertu.

 

PAP

pen
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie