Obama: szczyt w Paryżu powinien pokazać, że świat nie boi się terrorystów

Świat
Obama: szczyt w Paryżu powinien pokazać, że świat nie boi się terrorystów
EPA/Wallace Woon

Prezydent USA Barack Obama podkreślił, że weźmie udział w konferencji klimatycznej w Paryżu mimo krwawych zamachów, do których doszło 13 listopada w stolicy Francji. Zaapelował też do przywódców, aby zrobili to samo. Po to, by wykazać, że świat nie boi się terrorystów.

- Sądzę, że jest absolutnie konieczne, by każdy kraj, każdy lider, przekazał, że okrucieństwo zabójców nie powstrzyma świata przed rozwiązaniem ważnych problemów - powiedział Obama w niedzielę w Kuala Lumpur, stolicy Malezji gdzie uczestniczył w szczycie dziesięciu państw członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej.

 

- Poza wytropieniem terrorystów, posiadaniem bardziej skutecznych informacji wywiadowczych, prowadzeniem nalotów rakietowych i przerwaniem źródeł finansowania terrorystów (....) najpotężniejszym narzędziem, którym dysponujemy w walce z Państwem Islamskim (IS), jest pokazanie, że nie boimy się - podkreślił amerykański prezydent.

 

Światowa Konferencja na temat klimatu rozpoczyna się 30 listopada w Bourget pod Paryżem w obecności około 140 szefów państw i rządów.

 

PAP

kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie