Djokovic pokonał Federera w finale turnieju ATP World Tour Finals w Londynie

PAP/EPA/ANDY RAIN

Novak Djokovic po raz czwarty z rzędu, a piąty w karierze wygrał kończącą sezon imprezę masters. Szwajcarski tenisista Roger Federer uległ najwyżej rozstawionemu Serbowi 3:6, 4:6. Był to drugi pojedynek tych zawodników w tegorocznym ATP World Tour Finals.

Mecz trwał 80 minut i pełen był ciekawych i widowiskowych zagrań w wykonaniu obu zawodników. W fazie grupowej tego turnieju to Federer pokonał Djokovica w dwóch setach. Tym razem Serb się zrewanżował.

Tenisiści mieli walczyć ze sobą także w finale poprzedniej edycji turnieju, jednak Szwajcar wycofał się tuż przed meczem z powodu kontuzji pleców. W całej karierze zawodnicy zmierzyli się 44 razy, a bilans spotkań jest remisowy.

Djokovic triumfował w kończącej sezon imprezie już czterokrotnie – w 2008 r. oraz w latach 2012-2014. Niedzielne zwycięstwo zapewniło mu piąty sukces w tym turnieju. W klasyfikacji wszech czasów jest jednak drugi, ex aequo z Ivanem Lendlem i Pete’em Samprasem. Wyprzedza ich dzisiejszy rywal Djokovica – Roger Federer, który na swoim koncie ma sześć triumfów (2003-04, 2006-07, 2010-11).

Na przełomie października i listopada WTA Finals w Singapurze wygrała Agnieszka Radwańska.