Tablety - dzieci je uwielbiają. A mogą być szkodliwe

Technologie
Tablety - dzieci je uwielbiają. A mogą być szkodliwe
Polsat News

Pięć lat temu tablety przebojem wdarły się do naszej codzienności jako droga zabawka dla dorosłych. Tymczasem bardzo chętnie korzystają z nich najmłodsi. Według badania przeprowadzonego na zlecenie fundacji Dzieci Niczyje, aż 43 procent polskich dzieci zanim nauczy się mówić, już korzysta z urządzeń mobilnych. A to zdaniem ekspertów może być szkodliwe.

43 proc. dzieci rocznych i dwuletnich korzysta z tabletów. W kolejnych dwóch latach życia wskaźnik ten rośnie do 62 proc. Później tablet staje się standardem. Używa go 9 na 10 sześciolatków - wynika z badań fundacji.


Zdaniem specjalistów, korzystanie z tabletów przez pociechy może być jednak szkodliwe. Rodzice powinni przestrzegać kilku zasad, by mieć pewność, że dzieci korzystają z urządzeń mobilnych w mądry sposób. Przede wszystkim nie powinny używać ich same, ani przed snem. Nie należy też traktować pozwolenia na korzystanie z tabletów jako nagrody czy kary - uważa Łukasz Wojtasik, koordynator projektu „Mama, tata, tablet” z Fundacji Dzieci Niczyje.

 

Polsat News

am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie