Barcelona zagra w jednej lidze z FC Porto? Jeśli powstanie wspólna liga

Sport
Barcelona zagra w jednej lidze z FC Porto? Jeśli powstanie wspólna liga
Flickr/Pedrito Guzman/CC BY-SA 2.0

Wraca pomysł powołania Ligi Iberyjskiej. W Madrycie dyskutowali o niej prezesi lig hiszpańskiej i portugalskiej. Nie chodzi jednak o połączenie już istniejących rozgrywek, a o stworzenie nowych. Ta idea zrodziła się w głowie Pedra Proenco, byłego portugalskiego sędziego, który w lipcu został prezesem LPFP (ligi portugalskiej).

Nie wiadomo, które drużyny z Hiszpanii i Portugalii miałyby brać udział w nowych rozgrywkach, ani jaki byłby ich format. Jednak głównym problemem jest wybór terminów rozgrywania ewentualnych spotkań, ponieważ kalendarz wielu drużyn jest już bardzo napięty.

 

Pomysł stworzenia iberyjskich rozgrywek nie jest nowy. Pojawił się już w 2010 roku przy okazji zgłaszania wspólnej kandydatury Portugalii i Hiszpanii do organizacji mistrzostw świata w 2018 roku.

 

Wtedy się nie udało. Teraz jednak komentatorzy wskazują, że do idei warto wrócić z powodu ewentualnego oddzielenia się Katalonii od reszty Hiszpanii. W ten sposób przestałby istnieć problem braku Barcelony czy Espanyolu w Primera Division.

 

realmadrid.pl

Az/pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie