Witek: na pierwszym posiedzeniu rządu informacja MON i MSWiA

Polska
Witek: na pierwszym posiedzeniu rządu informacja MON i MSWiA
Polsat News

- We wtorek będziemy chcieli usłyszeć informację z wizyty pana ministra Macierewicza i Błaszczaka, który jutro wybiera się na spotkanie do Brukseli na spotkanie ministrów spraw wewnętrznych. Wcześniej było spotkanie ministrów obrony. To będą dla nas ważne informacje ze względu na bezpieczeństwo i na to, co się w tej chwili dzieje - poinformowała rzeczniczka rządu Elżbieta Witek.

Pierwsze posiedzenie rządu odbędzie się we wtorek. Jak poinfomowała dziś rzeczniczka rządu, jednym z punktów będzie informacja szefów MON i MSWiA nt. ich rozmów z ministrami krajów UE o sytuacji po piątkowych zamachach we Francji. Witek dodała, że szczegółowy plan posiedzenia Rady Ministrów jest jeszcze ustalany.

 

We wtorek szef MON Antoni Macierewicz był obecny na spotkaniu ministrów obrony krajów UE. Francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian powołał się tego dnia w Brukseli na art. 42.7 Traktatu UE, który mówi o wzajemnej pomocy w przypadku zbrojnej agresji. Aktywacja tej klauzuli to konsekwencja piątkowych zamachów we Francji. Antoni Macierewicz oświadczył, że Polska w pełni popiera stanowisko Francji.

 

PAP

 

wj/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie