Wiemy na czym skupi się resort sportu. Bańka przedstawił swoje priorytety

Polska
Wiemy na czym skupi się resort sportu. Bańka przedstawił swoje priorytety
PAP/Jacek Turczyk
Andrzej Duda i Witold Bańka

Minister sportu i turystyki Witold Bańka chce oprzeć pracę w swoim resorcie na czterech filarach. To sport dzieci i młodzieży, wyczynowy, niepełnosprawnych oraz nowoczesna i aktywna promocja Polski.

- Bez sportu dzieci i młodzieży nie możemy mówić o sporcie wyczynowym. Trzeba zatem zadbać o zwiększenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych i ciągłość rozwoju, byśmy w końcu doczekali się większej liczby talentów i płynnego przejścia w sport wyczynowy - powiedział PAP nowy minister.

 

Zapewnił także, że trenerzy i zawodnicy nie mają się czego obawiać, ponieważ zadba o to, by w przygotowaniach do najważniejszych imprez mieli maksymalny komfort. - To moja misja i zadanie, by środowisko zawodnicze było zadowolone. Kto, jak nie były zawodnik ma o to zadbać - podkreślił członek brązowej sztafety 4x400 m z mistrzostw świata w Osace w 2007 roku.

 

Bańka obiecał również położyć większy naciska na rozwój sportu niepełnosprawnych. - To bardzo leży mi na sercu i chciałbym, byśmy doprowadzili do tego, by ci sportowi herosi mieli dużo lepsze warunki niż dotychczas - stwierdził. Ważna ma być także turystyka, czyli "nowoczesna, aktywna promocja Polski w kraju i za granicą".

 

Były lekkoatleta zapewnił również, że nie zaniedba sportu powszechnego, ponieważ "sport to także profilaktyka zdrowotna".

 

PAP

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze