Sarajewo: zastrzelił dwóch żołnierzy. Popełnił samobójstwo wysadzając się w powietrze

Świat
Sarajewo: zastrzelił dwóch żołnierzy. Popełnił samobójstwo wysadzając się w powietrze
PAP/EPA/FEHIM DEMIR

Do zamachu doszło w pobliżu koszar na przedmieściach Sarajewa. W środę wieczorem napastnik, zidentyfikowany później jako Enes Omeragic, otworzył ogień w kierunku dwóch żołnierzy bośniackiej armii. Celem ataku był zakład bukmacherski. W czasie ucieczki sprawca oddał serię kolejnych strzałów raniąc trzeciego żołnierza - poinformował rzecznik miejscowej policji.

Ostrzelał również miejski autobus, odłamki stłuczonych szyb raniły kierowcę i dwoje pasażerów. Napastnik wysadził się w powietrze, gdy bośniacka policja rozpoczęła oblężenie jego domu. Według sąsiadów napastnik był wyznawcą „radykalnej odmiany islamu”.

 

Po ataku, władze Bośni i Hercegowiny zwołały nadzwyczajne posiedzenie rządu. Premier Denis Zvizdić zapowiedział, że podniesie poziom bezpieczeństwa, by zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

 

Bośniackie władze podejrzewają, że już ok. 150 tamtejszych muzułmanów przyłączyło się do Państwa Islamskiego. W kwietniu tego roku nieznany napastnik zaatakował komisariat policji w mieście Zvronik na zachodzie kraju, zabijając jednego funkcjonariusza i raniąc dwie inne osoby. Jak informują świadkowie, podczas oddawania strzałów krzyczał "Allah Akbar!" (Bóg jest wielki!").

 

Reuters

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie