Piłka "Beau Jeu" zaprezentowana w Polsce

Sport
Piłka "Beau Jeu" zaprezentowana w Polsce
Polsat News

Piłka o nazwie "Beau Jeu" (piękna gra), którą piłkarze zagrają na Euro 2016, po raz pierwszy oficjalnie została pokazana tydzień temu we Francji. Dziś przyszła kolej na Polskę. Prezentacja odbyła się na stadionie Legii w Warszawie.

- Przy strzałach z dystansu będzie sprawiała bramkarzom sporo trudności, no ale chyba o to chodzi, żeby bramkarz miał jak najwięcej pracy i żeby padało jak najwięcej goli - powiedział podczas prezentacji piłki były piłkarz Legii Warszawa, Grzegorz Szamotulski.

 

Nad piłką pracowano w sumie przez 18 miesięcy. Jest ona kontynuacją "Brazuk" piłki wykorzystanej podczas ostatnich mistrzostw świata w Brazylii. Konstrukcja jest podobna ponieważ  składa się ona z pięciu paneli. W "Beau Jeu" jest jednak nieco inna - bardziej chropowata - powłoka i inna mieszanka. Ma to powodować, że w grze piłka będzie bardziej sterowalna. Kolorystyka nawiązuje ona do flagi Francji.

 

Na Euro 2016 rozlosowanych zostanie sześć czterozespołowych grup. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej oraz cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Losowanie grup odbędzie się 12 grudnia w Paryżu. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 10 czerwca - 10 lipca.
 

 

 

 

Polsat News, Twitter

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie