Włochy: muzułmańskie uczennice wyszły z klasy w czasie upamiętniania ofiar z Paryża

Świat
Włochy: muzułmańskie uczennice wyszły z klasy w czasie upamiętniania ofiar z Paryża
Twitter/La_Prealpina

W mieście Varese na północy Włoch policja do zadań specjalnych, w tym walki z terroryzmem, prowadzi postępowanie w sprawie incydentu w technikum: grupa muzułmańskich uczennic wyszła z klasy, gdy ich koledzy oddawali hołd ofiarom zamachów w Paryżu - poinformowała włoska gazeta "La Prealpina" z północno-wschodniej Lombardii.

Lokalna prasa podała, że do incydentu doszło w poniedziałek, gdy na mocy decyzji ministerstwa oświaty we wszystkich szkołach w całych Włoszech minutą ciszy oddano hołd ofiarom zamachów terrorystycznych w stolicy Francji.

 

W technikum handlowym w Varese, do którego uczęszcza duża grupa mieszkających tam dzieci imigrantów, niektóre muzułmańskie uczennice pierwszej klasy odmówiły udziału w inicjatywie minuty ciszy i wyszły z sali lekcyjnej.

 

O zdarzeniu tym zawiadomiono policję, która prowadzi postępowanie, by ustalić, jaka była motywacja uczennic.

 

W piątkowych zamachach w Paryżu w rejonie stadionu Stade de France, w barach i restauracjach w X i XI dzielnicy oraz w sali koncertowej Bataclan zginęło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

 

LaPrealpina.It

po/dro
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie