Saakaszwili: Nowa energia w Polsce to wielka nadzieja dla Europy

Świat
Saakaszwili: Nowa energia w Polsce to wielka nadzieja dla Europy
Flickr/Boing-boing/CC BY 2.0

- Nowy rząd w Polsce oznacza nową energię, a ta energia jest nadzieją dla reszty Europy, a szczególnie dla nas na Ukrainie. Młodsze twarze w polskim rządzie i doświadczenie Jarosława Kaczyńskiego to dobre połączenie - powiedział podczas listopadowego Warsaw Security Forum, były prezydent Gruzji i obecny gubernator Odessy Micheil Saakaszwili.

- Moim zdaniem lęki związane z nowym rządem są nadmiernie rozdmuchane. Mam przyjaciół z każdej strony polskiej sceny politycznej i wiem, że ludzie, którzy przejmują teraz władze w Polsce mają bardzo dobre intencje, pozytywne doświadczenie i wspaniałe plany. Życzę im, aby zdołali je urzeczywistnić - powiedział Saakaszwili.

 

Bracia Kaczyńscy mieli znaczący wkład w przeprowadzenie pozytywnych reform w Polsce

 

Jak mówił pozytywne zmiany, które obserwować można w Polsce, są zasługą m.in. polskiej klasy politycznej, w tym "świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który z entuzjazmem powitał wydarzenia na Majdanie i zapoczątkował proces ocieplania relacji polsko-ukraińskich". Jak dodał, "jego osiągnięć w tej kwestii nie sposób przecenić".

 

Saakaszwili podkreślił również rolę Jarosława Kaczyńskiego dla reform ekonomicznych w Polsce. "Wiele osób zapomina, kto zapoczątkował te reformy. Kontynuował je rząd Platformy Obywatelskiej, z bardzo dobrymi wynikami. Rządy się zmieniają, podobnie jak priorytety, ale uważam, że dla Ukrainy to zmiana na lepsze, bo oznacza nową energię. Silniejsza Polska to nadzieja dla nas wszystkich. Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony" - podsumował.

 

PAP

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie