Atrapa bomby w niemieckim pociągu

Świat
Atrapa bomby w niemieckim pociągu
AP

Podejrzany pakunek znaleziono we wtorek wieczorem w pociągu Intercity jadącym z Bremy do Oldenburga. – To była świetnie wykonana atrapa bomby – poinformowała policja po sprawdzeniu pakunku w Hanowerze.

Policja poszukuje mężczyzny, który zostawił pakunek w pociągu. Pasażerowie zwrócili mężczyźnie uwagę, gdy ten wstał i ruszył do wyjścia, że czegoś zapomniał zabrać.- Mężczyzna nie zareagował, wysiadł z pociągu i uciekł - powiedziała rzeczniczka policji federalnej Sandra Perlebach. W Hanowerze do pociągu weszli policyjni saperzy, którzy zabrali podejrzaną paczkę.


Fałszywy alarm


Ze względu na groźbę zamachu bombowego ze strony islamistów odwołano mecz piłkarski Niemcy - Holandia, który miał zostać rozegrany we wtorek wieczorem w Hanowerze.


Na trybunach stadionu miała zasiąść kanclerz Angela Merkel, wicekanclerz Sigmar Gabriel i kilku ministrów koalicyjnego rządu. Mecz w Hanowerze, cztery dni po krwawych zamachach w Paryżu, miał być symbolicznym gestem przeciwko terroryzmowi.


Minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii Boris Pistorius powiedział, że dotąd nikt nie został zatrzymany. Nie znaleziono także żadnych ładunków wybuchowych. Hanower jest stolicą tego niemieckiego kraju związkowego.

 

PAP

 

 

prz
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie