Rząsa: prezydent Duda ustawia się jako prezydent jednej opcji politycznej

Polska
Rząsa: prezydent Duda ustawia się jako prezydent jednej opcji politycznej
Polsat News

- Ostatnie poczynania pana prezydenta w sprawie Trybunału Konstytucyjnego mogą budzić zaniepokojenie - skomentował w Rozmowie Wydarzeń w Polsat News sto dni prezydentury Andrzeja Dudy Marek Rząsa z PO. - Z powodu kampanii wyborczej prezydentowi trudno było realizować pomysły, które zapowiadał - uważa senator Jana Maria Jackowski z PiS.

Według Rząsy, konstytucjonaliści utrzymują "bardzo wyraźnie", że prezydent "narusza zasady konstytucji". - A jak wiemy powinien być jej strażnikiem – dodał poseł PO.

 

Piotr Zgorzelski z PSL zgodził się z nim w sprawie niezaprzysiężenia sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Nie za bardzo rozumiem powstrzymywanie się z nominacjami, które zgodnie z prawem zostały przekazane panu prezydentowi – tłumaczył.

 

ochwalił politykę zagraniczną prezydenta Dudy. – Pan prezydent prowadzi politykę zagraniczną bardzo poprawnie, nawet bardzo dobrze, kontynuując to, co zaczął jego poprzednik, wkładając także nowe wątki do polityki międzynarodowej, konsultując to z MSZ – mówił.


– Bliskie związki z partią rządząca, z której zresztą się wywodzi i trudno, żeby ich nie miał, oczywiście są, ale można by oczekiwać, że pan prezydent Andrzej Duda oprócz sympatii do swojego środowiska politycznego będzie się otwierał na inne nurty polityczne i po prostu będzie prezydentem wszystkich Polaków – powiedział.

 


- Ja oceniam z kolei te sto dni bardzo dobrze – mówił senator Jan Maria Jackowski z PiS. -Niewątpliwie mamy bardzo dobre działania na arenie międzynarodowej. – dodał. - Jeżeli chodzi o politykę wewnętrzną, to pamiętajmy, że z tych stu dni to prawie cały ten okres przypadł na okres kampanii wyborczej, więc to jest taka szczególna sytuacja – tłumaczył senator. - Trudno było realizować pomysły, które pan prezydent zapowiadał i które miały przyświecać jego prezydenturze – powiedział.

 

 

prz/dro
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie