Koniec smartfonowej bolączki coraz bliżej. Pokazali baterię, która naładuje się do połowy w 5 minut

Technologie
Koniec smartfonowej bolączki coraz bliżej. Pokazali baterię, która naładuje się do połowy w 5 minut
Maurizio Pesce / Flickr (CC BY 2.0)

Chiński gigant technologiczny Huawei zaprezentował prototyp takiej baterii litowo-jonowej. Szybkie ładowanie ma być bezpieczne dla akumulatora, a proces ładowania usprawniony. Nie wiadomo jednak, kiedy ruszy produkcja baterii. Z szybkim ładowaniem eksperymentują też inni producenci.

Firmy produkujące smartfony prześcigają się w montowaniu w swoich produkatch coraz szybszych procesorów i coraz lepiej pracujących wyświetlaczy. Nie rozwiązały jednak do tej pory jednego z większych problemów, z którym borykają się ich użytkownicy: krótkiego czasu pracy na baterii.


Dziś większość dostępnych na rynku smartfonów trzeba ładować przynajmniej raz w ciągu doby.


Przedstawiona przez Huawei bateria o pojemności 3000 mAh może być, według chińskiego producenta, wykorzystana w telefonach. Firma nie zdradza jednak, kiedy to może nastąpić, ani jak rozwiązała problem szybkiego nagrzewania się takiego akumulatora podczas ładowania. Zaprezentowała jednak prototyp takiego ogniwa w akcji.

 

 

Również inny gigant rynku technologicznego, producent procesorów Qualcomm, eksperymentuje z szybkim ładowaniem baterii. Przedstawił rozwiązanie, które umożliwia naładowanie 60 proc. baterii w 5 min. Z kolei Samsung twierdzi, że jego topowy smartfon Galaxy S6 można w ciągu 10 min naładować tak, że będzie pracował przez 4 godziny bez przerwy.

 

Business Insider

am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie