Włoska policja poszukuje czarnego seata, którego mogli używać terroryści z Paryża

Świat
Włoska policja poszukuje czarnego seata, którego mogli używać terroryści z Paryża
PAP/EPA Ettore Ferrari
We Włoszech wzmocniono patrole karabinierów i policji m.in. na Placu Świętego Piotra w Rzymie.

Policja zna numer rejestracyjny auta. Mieli nim podróżować trzej mężczyźni podejrzewani o związek z zamachami w Paryżu. Informację przekazały francuskie służby.

W sobotę włoska policja w Turynie dostała informację, że czarny samochód marki seat ibiza, który przekroczył granicę z Francją, mógł mieć związek z atakami terrorystycznymi w Paryżu. Według tej informacji, jego tablice rejestracyjne to GUT 18053. Władze francuskie podejrzewają, że samochód był używany przez jednego z terrorystów, którzy brali udział w piątkowym zamachu w Paryżu.

 

Chociaż niektóre włoskie media podają, że samochód z pewnością przekroczył granicę i przejechał przez miasto Ventimiglia w Ligurii, to włoskie władze nie wydały jednoznacznego komunikatu w tej sprawie. Na północy kraju trwają intensywne poszukiwania - policja patroluje drogi przez 24 godziny na dobę.

 

Według włoskich mediów powołujących się na anonimowe źródła, policja szuka trzech potencjalnych podejrzanych, którzy podróżowali samochodem. Wśród nich jest 32-letni mężczyzna, który - zdaniem policji - może być bezpośrednio zaangażowany w ataki terrorystyczne w Paryżu.

zdr/hk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie