Wieża Eiffla znów otwarta. Podświetlona w barwach Francji

Świat
Wieża Eiffla znów otwarta. Podświetlona w barwach Francji
Polsat News

Wieża Eiffla, zamknięta zaraz po zamachach w Paryżu, została znów otwarta dla publiczności w poniedziałek po południu i do środy będzie iluminowana w barwach narodowych Francji - na niebiesko-biało-czerwono.

Wieżę Eiffla otwarto tuż przed godz. 16:30 czasu polskiego, po, jak podał operator obiektu "zweryfikowaniu i dopełnieniu środków bezpieczeństwa".

 

Na prośbę mer Paryża Anne Hidalgo wieża będzie "iluminowana w kolorach flagi francuskiej" w poniedziałek, wtorek i środę wieczór od zmroku do godziny 2 w nocy.

 

Oprócz tego na poziomie 1 piętra od strony Trocadero będzie wyświetlana łacińska dewiza miasta Paryża "Fluctuat nec mergitur" ("Targany falami, lecz nie tonie"). W herbie Paryża, ukazującym statek, widnieje ona od XII w., kiedy nadano ją w związku z wyprawą króla Filipa II Augusta do Ziemi Świętej.

 

Wieżę Eiffla, którą codziennie odwiedza 15-20 tys. osób, zamknięto w sobotę aż do odwołania po zamachach, w których w piątek zginęło 129 ludzi, a 352 zostało rannych. Na znak żałoby wygaszono też iluminację.

 

Ponowne udostępnienie wieży Eiffla publiczności nastąpiło w kilka godzin po przywróceniu ruchu zwiedzających w Luwrze - najbardziej odwiedzanym muzeum świata - oraz w innych kulturalnych atrakcjach Paryża, zamkniętych po zamachach.

 

PAP

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie