Sześć amerykańskich stanów nie zgadza się na przyjęcie kolejnych uchodźców
Teksas, Arkansas, Indiana i Luizjana to następne stany, które sprzeciwiają się przyjęciu uchodźców. Powodem ich decyzji są piątkowe zamachy w Paryżu. Wcześniej przeciwko przyjęciu uchodźców opowiedziały się Alabama i Michigan.
Władze sześciu stanów zgodnie twierdzą, że nikt nie może mieć stuprocentowej pewności, że syryjscy uchodźcy nie byli nigdy członkami organizacji terrorystycznych.
"Teksas nie może brać udziału w żadnym programie sprowadzającym uchodźców z Syrii. Każdy z nich może być powiązany z organizacjami terrorystycznymi" - napisał gubernator tego stanu Greg Abbott w otwartym liście do Baracka Obamy.
W minionym roku podatkowym, trwającym w USA do 30 września, Stany Zjednoczone przyjęły 1682 uchodźców z Syrii, podczas gdy rok wcześniej było ich zaledwie 105. W obu latach stany Kalifornia, Teksas i Michigan przyjęły największą liczbę Syryjczyków.
Decyzja o zaprzestaniu pomocy kolejnym uchodźcom z Syrii zapadła trzy dni po serii skoordynowanych ataków w Paryżu, podczas których zginęło co najmniej 129 osób.
Komentarze