Premier Beata Szydło wygłosi expose w środę

Polska
Premier Beata Szydło wygłosi expose w środę
PAP

Elżbieta Witek, rzeczniczka rządu, poinformowała w poniedziałek, że premier wygłosi expose w środę w Sejmie. - Expose jest potrzebne, więc nie ma co zwlekać - powiedziała w poniedziałek dziennikarzom.

Pytana o termin wygłoszenia expose Witek odpowiedziała: "w środę". - Chcemy jak najszybciej, że ten rząd mógł zacząć normalnie, w pełni już działać - podkreśliła rzeczniczka rządu. - Expose jest potrzebne, więc nie ma co zwlekać - dodała.

 

W dzisiejszym wywiadzie na antenie Polsatu, Polsat News i Polsat News 2 premier Szydło zapowiedziała, że chce wygłosić expose w Sejmie jak najszybciej i postara się, żeby to było w tym tygodniu.

 

Podkreśliła, że sytuacja w Polsce, ale przede wszystkim w Europie, jest tak napięta, że dobrze byłoby, gdyby rząd jak najszybciej miał pełną legitymację do podejmowania decyzji. Dodała, że piątkowy zamach w Paryżu zmienił treść expose, które miało dotyczyć głównie gospodarki i rozwoju. - Najważniejsze w moim expose będzie bezpieczeństwo Polaków i Polski - powiedziała premier Beata Szydło.

 

PAP

 

Czytaj więcej: Premier Szydło: najważniejsze w moim expose będzie bezpieczeństwo Polaków i Polski

am/hk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze