Messi może przenieść się do Premier League. Warunek to szokująca tygodniówka

Sport
Messi może przenieść się do Premier League. Warunek to szokująca tygodniówka
L.F.Salas/Flickr.com
Leo Messi

Według brytyjskiej gazety "Daily Star" Lionel Messi wcale nie musi skończyć kariery w FC Barcelonie. Twierdzi ona, że Argentyńczyk ma być gotowy do zmiany klubu, jeśli otrzyma tygodniówkę w wysokości 600 tys. funtów na rękę.

Dziennikarze tabloidu ewentualny transfer wiążą z problemami podatkowymi Messiego w Hiszpanii. Trwa proces piłkarza i jego ojca Jorge. Według oskarżyciela, mieli za pomocą podstawionych firm z Ameryki Łacińskiej uniknąć odprowadzania do fiskusa należnych podatków. 

 

W brytyjskiej ekstraklasie Premier League jest co najmniej kilka klubów, które pomimo olbrzymich wymagań czterokrotnego zdobywcy Złotej Piłki, byłyby w stanie sprostać jego żądaniom.

 

"Daily Mail" wymienia w tym gronie Manchester City, Manchester United, Chelsea oraz Arsenal. Sam piłkarz ma podobno preferować grę dla "Kanonierów". Włodarzy wymienionych klubów ma także nie odstraszać klauzula odstępnego w wysokości 175 mln funtów.

 

Obecnie Messi w FC Barcelonie zarabia rocznie netto 14 mln funtów. W przypadku podpisania kontraktu z tygodniówką w wysokości 600 tys. funtów mógłby liczyć co roku na cztery miliony netto więcej.

 

Do rewelacji tabloidu warto jednak podchodzić ostrożnie - Messi wielokrotnie deklarował, że w FC Barcelonie zamierza grać do końca kariery.

 

"Daily Star"

 

pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze