Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży: bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem

Polska
Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży: bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem
Polsat News

Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce, to wydarzenie o charakterze religijnym na poziomie globalnym. W jednym miejscu zbierze się wiele osób z różnych krajów i kontynentów. Dlatego troska o bezpieczeństwo jest sprawą pierwszorzędną - głosi komunikat komitetu organizacyjnego. Jego przedstawiciele współpracują m.in. z policją i Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

"W pracach przygotowawczych biorą udział przedstawiciele Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz szefowie Miejskiego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. Zespoły te otrzymują od Komitetu Organizacyjnego wszystkie potrzebne informacje dotyczące przebiegu wydarzeń centralnych, ich lokalizacji oraz szacowanej liczby uczestników" - napisano w komunikacie.

 

Poinformowano również, że "od wielu miesięcy odbywają się wizje lokalne miejsc głównych celebracji oraz katechez". Biorą w nich udział m.in.: przedstawiciele Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

"Bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży jest priorytetem, w związku z tym zasadnicza część informacji ma status poufny" - stwierdza komunikat.

 

"Pray for peace", "Módl się o pokój"

 

Komitet Organizacyjny zwraca uwagę, że "Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie o charakterze religijnym na poziomie globalnym. W jednym miejscu zbierze się wtedy wiele osób z różnych krajów i kontynentów. Dla wszystkich: wolontariuszy, pielgrzymów, osób zaangażowanych w organizację ŚDM troska o bezpieczeństwo jest sprawą pierwszorzędną".

 

W komunikacie poinformowano również, że "w mediach społecznościowych ŚDM w różnych językach już w sobotę rozpoczęła się akcja modlitewna. Wolontariusze i uczestnicy ŚDM modlą się o pokój na świecie z hasłem pray for peace".

 

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r. Według szacunków organizatorów, przybędzie na nie ok. 2 mln 600 tys. osób.

 

PAP

az/dro
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie