Francuzi zidentyfikowali dwóch następnych zamachowców

Świat
Francuzi zidentyfikowali dwóch następnych zamachowców
PAP/EPA
Francois Molins

Przy zwłokach jednego z nich znaleziono syryjski paszport - poinformował w poniedziałek paryski prokurator Francois Molins.

Syryjski dokument posiadał mężczyzna, który wysadził się w piątek na Stade de France. Jego odciski palców pasują do tych pobranych podczas kontroli w Grecji w październiku. Znaleziono przy nim paszport na nazwisko Ahmad Al Mohammad, czyli 25-letniego Syryjczyka urodzonego w Idlib. Nie udało się potwierdzić autentyczności tego dokumentu.

 

Drugi samobócja zamachowiec to Francuz Samy Amimour. Urodził się w 1987 roku na przedmieściach Paryża. Był znany śledczym od 2012 roku i od 2013 roku objęty międzynarodowym nakazem aresztowania - dodał w komunikacie prokurator.

 

Amimour wysadził się w powietrze w sali koncertowej Bataclan. Jak poinformował Molins, trzech członków rodziny Amimoura w poniedziałek rano trafiło do aresztu.

 

Łącznie ustalono już tożsamość pięciu zamachowców.

 

Atak w Paryżu

 

W piątkowych zamachach terrorystycznych w stolicy Fancji zginęło co najmniej 129 osób. Zorganizowani sprawcy działali w trzech grupach i zaatakowali w trzech miejscach, m.in. pod Stade de France i teatrze Bataclan.

 

Prezydent Francji Francois Hollande winą za ataki obarczył Państwo Islamskie i wprowadził stan wyjątkowy. Dżihadyści niedługo później przyznali się do przeprowadzenia zamachów.

 

PAP

 

pr/gr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie