Tomasz Bagiński: "Wiedźmin" to ma być kino fantasy na światowym poziomie

Kultura
Tomasz Bagiński: "Wiedźmin" to ma być kino fantasy na światowym poziomie
Polsat News/CD Project

Tomasz Bagiński będzie reżyserem filmu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Premiera planowana jest na rok 2017. - Pełnometrażowy film na podstawie "Wiedźmina" zaczął się rodzić 7 lat temu, a konkretne prace 3 lata temu – powiedział w Polsat News.

"Wiedźmin” ma być pełnometrażowym filmem aktorskim z budżetem 30 milionów dolarów. Twórcy chcą, by był realizowany w Polsce.

Jak ujawniła niedawno firma Platige, producent filmu, scenariusz oparty będzie na motywach opowiadań Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin” i "Mniejsze zło” z tomu "Ostatnie życzenie". Przygotowywany film będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii. Na razie nie wiadomo kto zagra głownego bohatera, czyli Geralta z Rivii.
 
Hollywoodzkim partnerem tej produkcji jest amerykańska firma Sean Daniel Company (SDC) - znana m.in. z produkcji filmowej trylogii "Mumia”. Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, współautorka seriali "Grimm”, "Chicago Fire” czy "Buffy: Postrach wampirów".


Przygody Wiedźmina, czyli zawodowego zabójcy potworów, posiadającego nadludzkie umiejętności, opisał Andrzej Sapkowski. Jego powieści i opowiadania podbijają światowe rynki książek fantasy, a zbiór "Ostatnie życzenie" znalazł się na liście bestsellerów dziennika "New York Times".

 

Sukces odniosły też 3 gry komputerowe z Wiedźminem w roli głównej, stworzone przez polską firmę CD Projekt RED.

 

Polski film o Wiedźminie już powstał. W roli tytułowej w produkcji reżyserowanej przez Marka Brodzkiego z 2001 roku (i późniejszym serialu) wystąpił Michał Żebrowski.

 

Polsat News

 

Piotr Wardziak
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie