Kubica: nie wiem, czy zobaczymy się w 2016 roku

Sport
Kubica: nie wiem, czy zobaczymy się w 2016 roku
PAP/EPA

W ostatniej rundzie mistrzostw świata Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) zajęli 9. Miejsce. Do pierwszego Francuza Sebastiena Ogiera Polak stracił 6.22,7 min. Kubica zakończył sezon na 12. pozycji – o cztery oczka wyżej niż rok temu. Tytuł mistrza świata, po raz trzeci z rzędu, zdobył Ogier.

- Pozytywne jest tylko to, że dojechaliśmy do mety i tempo było dobre – mówił na mecie Kubica. – Nie wiem, czy zobaczymy się w 2016. Wygląda na to, że wszyscy chcą mnie widzieć w WRC, ale to nie ci ludzie podejmują ostateczne decyzje – dodał.


Kubica całkiem nieźle poradził sobie w niedzielnym wyścigu. Na dwóch pierwszych OS-ach miał siódmy i ósmy czas. W końcówce przyspieszył i plasował się na drugiej i trzeciej pozycji. Za trzecie miejsce na ostatnim odcinku – Power Stage – Polak dostał jeden dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej. Wszystkie cztery odcinki specjalne wygrał Fin Jari-Matti Latvala.


- Na ostatnim odcinku mieliśmy problem. Prawa tylna opona jest zupełnie zdarta i samochód był mocno nadsterowny – powiedział Kubica. - Czuję, że naprawdę się poprawiłem. W drugiej połowie sezonu nie uzyskaliśmy dobrych wyników głównie z powodu kłopotów technicznych, ale było też kilka błędów. Prywatną Fiestą, mając czterech ludzi w zespole, nie da się pokonać fabrycznych kierowców – tłumaczył Polak.


Zwyciężył Francuz, ale nie będzie świętował


- To najlepsze możliwe zakończenie sezonu, ale zdecydowanie nie mamy zamiaru dzisiaj świętować. Nasze myśli są gdzie indziej. To był trudny weekend po tym, co stało się w Paryżu, ale życie toczy się dalej – mówił Sebastien Ogier, który w karierze wygrał już 32 rajdy zaliczane do klasyfikacji mistrzostw świata. W tym roku najszybszy był na 95 odcinkach specjalnych.


Klasyfikację producentów wygrał VW Motorsport, który wyprzedził Citroen Total 1 i Hyundai Motorsport.

 

PAP

prz/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie