Gliński: jako wicepremier będę koordynował filar gospodarczy

Biznes
Gliński: jako wicepremier będę koordynował filar gospodarczy
PAP/Paweł Supernak

- Jako pierwszy wicepremier w rządzie Beaty Szydło będę koordynował filar gospodarczy i inne resorty, by monitorować, czy realizowany jest nasz program gospodarczy. Z drugiej strony będę odpowiedzialny za zmiany w obszarze szeroko pojętej kultury - twierdzi prof. Piotr Gliński.

Przyszły wicepremier zaznaczył, że jego rolą będzie "budowanie więzi wspólnotowych i łączenie różnych branż w jedną całość, także na poziomie instytucjonalnym". - Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że przełamywanie interesów poszczególnych branż będzie bardzo trudne, trzeba to jednak robić i będę za to współodpowiedzialny – przyznał prof. Gliński.

 

Poinformował również, że przy rządzie być może powstanie "swego rodzaju" centrum studiów strategicznych. - Drugim ważnym elementem mojej roli jako wicepremiera będzie odpowiedzialność za strategię długofalową. W tym celu być może powołamy swego rodzaju centrum studiów strategicznych przy rządzie. Widziałbym je raczej jako niewielki zespół, który bazowałby na ekspertyzach zlecanych na zewnątrz, ale nie tyle firmom doradczym, co w większym stopniu think tankom, które powinny być tańsze i lepsze merytorycznie - mówił Piotr Gliński.

 

Przyszły wicepremier i minister kultury wskazuje, że do podstawowych celów PiS należy podniesienie dobrobytu Polaków i poziomu kapitału społecznego w naszym kraju. - Chodzi o to, by ludziom żyło się lepiej i bardziej sprawiedliwie, a więzi społeczne były silniejsze. Do tego potrzebujemy tych dwóch filarów - gospodarki, by móc sfinansować te projekty, a z drugiej strony - kultury, czyli wartości i więzi społecznych - wyjaśnia.

 

PAP

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie