XII Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku

Kultura
XII Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku
Barock Quartet/Materiały prasowe

W Otwocku trwa Europejski Festiwal Muzyczny organizowany przez rodzinną Fundację Promocji Kultury "OtwArte". Cykl koncertów skierowany jest do mieszkańców Otwocka, powiatu otwockiego, turystów z Polski oraz zagranicy, osób zainteresowanych kulturą muzyczną, żydowską kulturą i historią Otwocka. Festiwal zakończy się 15 listopada.

Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku jest największym cyklicznym wydarzeniem z zakresu kultury wysokiej w Otwocku i powiecie otwockim. W ramach czterech festiwalowych wieczorów wystąpią m.in. wybitny skrzypek i dyrygent – Jan Stanienda, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Anna Radziejewska – mezzosopran, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, Mariusz Rutkowski – pianista, kameralista, utytułowany tegoroczną nagrodą Diapason D'or, Barock Quartet – jeden z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych.

 

W specjalnym projekcie muzyki filmowej pt. "W małym kinie" obok Kamy Grott-Tomaszek wystąpią znakomici jazzmani: pianista i aranżer – Jakub Lubowicz, Michał Grott – basista, Wiesław Wysocki – saksofonista i Ola Bieńkowska – wokalistka znana międzynarodowej publiczności z projektu Brit Floyd The Pink Floyd Tribute Show.

 

W programie koncertów znajdują się zarówno prawdziwe perły muzyki klasycznej takie jak Serenada Eine Kleine Nachtmusik W.A.Mozarta jak i mniej znane, a równie piękne Pieśni I.J.Paderewskiego czy Kwartety obojowe B.Brittena i M.Arnolda.

 

Wszystkie koncerty odbędą się w auli liceum ogólnokształcącego im. K. I.Gałczyńskiego w Otwocku, dawnym budynku Kasyna Miejskiego – jednym z najstarszych obiektów Otwocku. Festiwal skierowany jest do mieszkańców Otwocka, powiatu otwockiego, turystów z Polski oraz zagranicy, osób zainteresowanych kulturą muzyczną, żydowską kulturą i historią Otwocka.

 

Szczegółowy program oraz informacje o artystach dostępne są na stronie: www.festiwalwotwocku.com

 

Fundacja Promocji Kultury "OtwArte” jest organizacją pozarządową, założoną przez rodzinę Grott, której członkowie pracują na rzecz fundacji pro publico bono. Fundacja powstała z potrzeby propagowania i organizacji wydarzeń z zakresu kultury wysokiej i edukacji kulturalnej. Od 2004 roku organizuje Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku, który jest największym wydarzeniem z zakresu kultury wysokiej w mieście i powiecie. Ponadto fundacja organizuje szereg jednorazowych i cyklicznych wydarzeń kulturalnych takich jak: Otwocki Piknik Muzyczny, Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne "Muzyczna Zima Zakopane-Kościelisko", warsztaty artystyczno-edukacyjne "Muzyka dla Smyka" i szereg innych.

Luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze