Waszczykowski: Europa prowadzi złą politykę

Polska

- Musimy wszyscy przemyśleć, czy polityczna poprawność Europejczyków nas nie gubi - powiedział na antenie Polsat News Witold Waszczykowski, kandydat PiS na ministra spraw zagranicznych. Jego zdaniem zabrakło zdecydowanego działania w sprawie konfliktu w Syrii i walki z Państwem Islamskim.

- W tej chwili większość polityków europejskich wierzy w polityczną poprawność - powiedział Witold Waszczykowski w Polsat News. - Ciągle wierzymy, że to nasze społeczeństwa są winne, że to my nie potrafiliśmy zintegrować tych ludzi. Nie potrafiliśmy im powiedzieć, jak żyć z nami i tym doprowadzamy do frustracji - dodał Waszczykowski.

 

- Niestety to też jest wina pewnej połowiczności naszych działań. Część państw europejskich podjęła wojnę z ISIS, ale w sposób, który nie daje sukcesu, nie umożliwia pokonania Państwa Islamskiego. A wrecz przeciwnie - daje mu możliwość odwetu. Jesteśmy tu gdzie jesteśmy i niestety jestem pesymistą, bo uważam, że to tylko kwestia czasu, gdy te wypadki się powtórzą, być może w innych krajach europejskich - stwierdził Waszczykowski.

 

Polsat News

na/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie