Tusk: Francuzi to silny naród

Świat
Tusk: Francuzi to silny naród
PAP/EPA/LINO AZZOPARDI
Donald Tusk

"Francja jest na pierwszej linii frontu walki z terroryzmem, ale to walka wszystkich Europejczyków" - napisał w sobotę Donald Tusk, szef Rady Europejskiej, w liście do Francois Hollande'a, prezydenta Francji. Jak dodał Tusk, nie można pozwolić, by terroryści osiągnęli swoje cele.

"To oburzający atak przeciwko Francji i całej Europie" - napisał Tusk w odpowiedzi na zamachy w Paryżu, w wyniku których zginęło ponad 120 osób.

 

Szef Rady Europejskiej podkreślił, że Francuzi to silny naród, którzy przezwycięży tę tragedię. Wyrażając swoją solidarność, zapowiedział wsparcie dla Paryża. "Zapewnimy, że ten tragiczny, haniebny akt terroru nie odniesie swoich celów: dzielenia, straszenia, podważania równości i braterstwa, wartości, które stanowią o wielkości francuskiego narodu" - podkreślił.

 

Tusk zaznaczył, że podczas niedzielnego spotkania G20 w Turcji, będzie się domagał od przywódców światowych odpowiedzi na zagrożenie terroryzmem. Zapewnił, że na poziomie unijnym zostanie zrobione wszystko, aby Francja była bezpieczna.

 

PAP

na/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie