Schetyna: dziś wszyscy jesteśmy Francuzami

Polska
Schetyna: dziś wszyscy jesteśmy Francuzami
Polsat News
Grzegorz Schetyna w Polsat News

- Europa powinna pokazać swoje przygotowanie i solidarność; taki zamach jak w Paryżu mógł mieć miejsce w każdym zakątku naszego kontynentu, w każdym zakątku świata - powiedział w sobotę Grzegorz Schetyna, p.o. szefa MSZ na specjalnie zwołanym briefingu prasowym we Wrocławiu. - Dziś wszyscy jesteśmy Francuzami - oświadczył.

- Widzimy dzisiaj, jak cywilni ludzie, mieszkańcy Europy, są bezbronni w starciu z zaplanowanym, wyrachowanym scenariuszem śmierci – mówił Schetyna.

 

- Każde miasto, każdy kraj, nie może czuć się bezpiecznie. To jeszcze bardziej pokazuje jak powinniśmy współpracować, jak lepiej pisać te scenariusze, które jeszcze niedawno wydawały się nie do spełnienia, a dzisiaj wszystko jest możliwe - powiedział Schetyna.

 

- Jesteśmy solidarni z Francuzami, z Francją, ale wiemy, że taki zamach mógł mieć miejsce w każdym zakątku naszego kontynentu, w każdym zakątku świata – ocenił ustępujący szef MSZ. - Więc tym bardziej to wyzwanie dziś podnosimy i wszyscy jesteśmy razem, dziś wszyscy jesteśmy Francuzami - dodał Schetyna.

 

PAP

na/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze