Rosja i Holandia wzmacniają środki bezpieczeństwa

Świat
Rosja i Holandia wzmacniają środki bezpieczeństwa
flickr.com/Evgeniy Isaev

Rosja poinformowała w sobotę, że wzmacnia środki bezpieczeństwa w następstwie serii zamachów w Paryżu. Podobne działania na granicach i lotniskach zapowiedziała też Holandia.

Rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny zapewnił, że "odpowiednie agencje państwowe" podejmują niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. "W świetle nowych zagrożeń wszystkie służby bezpieczeństwa narodowego zostały postawione w stan gotowości" - poinformował komitet.

 

Wicepremier Dmitrij Rogozin, odpowiedzialny za sektor obronny, powiedział, że wprowadzono już dodatkowe środki bezpieczeństwa antyterrorystycznego.

 

Jak poinformował w czwartek portal SITE, monitorujący działalność islamistów w internecie, Państwo Islamskie zagroziło atakami Rosji, która w Syrii prowadzi ostrzały lotnicze na pozycje dżihadystów.

 

Rosyjski minister transportu Maksym Sokołow powiedział w sobotę, że jego resort podejmie kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa transportu. Rosyjskie koleje wystosowały oświadczenie, w którym zapowiedziały wzmocnienie środków bezpieczeństwa i kontroli na najbardziej uczęszczanych odcinkach sieci kolejowej.

 

Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) poinformowała, że nie rozważa zawieszenia lotów do Francji, ale na lotniskach należy spodziewać się nasilonych kontroli bezpieczeństwa.

 

"Holandia w stanie wojny z Państwem Islamskim"

 

- Holandia zaostrzy środki bezpieczeństwa na granicach i lotniskach po serii zamachów w Paryżu - oświadczył w sobotę holenderski premier Mark Rutte. Dodał, że jego państwo jest "w stanie wojny" z Państwem Islamskim (IS), które przyznało się do ataków.

 

Rutte poinformował, że cały ruch do i z Francji oraz Paryża będzie dokładnie monitorowany; chodzi o ściślejsze kontrole na lotniskach i stacjach kolejowych.

 

- Wszystkie służby bezpieczeństwa obowiązuje podwyższony poziom gotowości - powiedział holenderski premier.- Nasze wartości i nasze rządy prawa są silniejsze niż ich fanatyzm - dodał.

 

 

 

 

kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze