Prezydent Duda do Francuzów: jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą

Świat
Prezydent Duda do Francuzów: jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą
Polsat News

Prezydent Andrzej Duda przekazał wyrazy współczucia dla Francuzów, zwłaszcza rodzin, które straciły najbliższych w piątkowych zamachach w Paryżu. "Jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą" - napisał prezydent na Twitterze.

- Smutek, żal i gniew. Wyrazy współczucia dla Francuzów, zwłaszcza Rodzin które straciły najbliższych. Jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą - napisał w sobotę po północy prezydent na Twitterze.

 

 

Nie ma podwyższonego zagrożenia w Polsce, służby specjalne monitorują sytuację we Francji - poinformował w nocy PAP Marek Biernacki, koordynator ds. służb specjalnych w ustępującym rządzie.

 

Biernacki powiedział, że skontaktował się z szefem ABW gen. Dariuszem Łuczakiem. - Centrum Antyterrorystyczne ABW stale monitoruje zdarzenie. Jeśli strona francuska zwróci się do nas o pomoc, otrzyma ją - powiedział koordynator.

 

- Służby nie stwierdzają u nas stanu jakiegoś podwyższonego zagrożenia, ale cały czas te zdarzenia są monitorowane przez nasz CAT ABW. Francuzi wiedzą, jak się do nas zwrócić o pomoc - podkreślił.

 

PAP

mr/grz

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze