Merkel: atak na wolność w Paryżu był skierowany przeciwko nam wszystkim

Świat
Merkel: atak na wolność w Paryżu był skierowany przeciwko nam wszystkim
PAP/EPA/KAY NIETFELD

- Ten zamach na wolność trafia nie tylko w Paryż, lecz w nas wszystkich. Dlatego wszyscy razem odpowiemy na niego - powiedziała niemiecka kanclerz Angela Merkel. Oświadczyła, że Niemcy są solidarni i gwarantują pomoc Francuzom. Zaznaczyła, że "życie w wolności jest silniejsze od jakiegokolwiek terroru", dlatego "zrobi wszystko, by pomóc w walce przeciwko terrorystom".

- Będziemy razem z wami wspólnie walczyć z tymi, którzy uczynili wam to, co jest trudne do pojęcia - zapewniła szefowa niemieckiego rządu podczas wystąpienia po zamachach w stolicy Francji. Zaznaczyła, że Berlin dołoży wszelkich starań w "ściganiu sprawców".

 

Merkel ma skrócić swój pobyt w Saksonii, aby jeszcze dziś spotkać się z ministrami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo kraju.

 

Niemiecka kanclerz dodała, że odpowiedzi, w związku z atakami, muszą udzielić także obywatele. Merkel zaznaczyła, że "kontynuacja życia zgodnie z naszymi wartościami europejskimi" będzie reakcją na wydarzenia w Paryżu. Podkreśliła, że współczucie dla bliźniego, prawa przysługujące jednostce, a także tolerancja, to kluczowe wartości w życiu Niemców.

 

PAP

wj/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze