Kopacz po spotkaniu służb: monitorujemy sytuację na bieżąco

Polska
Kopacz po spotkaniu służb: monitorujemy sytuację na bieżąco
Polsat News

- Na chwilę obecną nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Monitorujemy sytuacje na bieżąco - poinformowała pełniąca obowiązki premiera Ewa Kopacz po spotkaniu z przedstawicielami służb. Oświadczyła, że "walka z terroryzmem powinna być priorytetem i powinniśmy w tym czynnie uczestniczyć".

Szefowa rządu spotkała się z przedstawicielami służb specjalnych w związku z atakami terrorystycznymi we Francji.  - Złożono mi szczegółowy meldunek o tym, co wydarzyło się nie tylko w Paryżu, ale również o tym jak monitorujemy sytuację w Polsce  - mówiła dziennikarzom szefowa rządu w Centrum Antyterrorystycznym ABW.

 

Kopacz poinformowała, że polskie służby pozostają w stałym kontakcie ze służbami europejskimi. - Na chwilę obecną nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia terrorystycznego w Polsce -  powiedziała.

 

"Giną niewinni ludzie, a świat jest chwilami bezradny"

 

Wcześniej przed ambasadą Francji premier mówiła o wyrazach współczucia dla rodzin ofiar i całego narodu francuskiego. - Z tego miejsca płynie wielki smutek, ale też solidarność z narodem francuskim i bardzo ważna deklaracja, że dzisiaj nie tylko Polacy, nie tylko Europejczycy, ale wszystkie narody świata powinny być jednomyślne co do tego, żeby skutecznie walczyć z terroryzmem. Dzisiaj giną niewinni ludzie, którzy chcą żyć, którzy chcą pracować, a świat jest chwilami bezradny. Dlatego mocne rozmowy, przyspieszenie tempa strategii walki z terroryzmem - to jest priorytet na najbliższe tygodnie i miesiące - stwierdziła Ewa Kopacz.

 

PAP

 

 

wj/ptw/kan/pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie