Duda: łączymy się w żalu i smutku z Francuzami

Polska

Andrzej Duda złożył kwiaty pod ambasadą Francji w Warszawie. Prezydent wpisał się także do księgi kondolencyjnej.

Duda w rozmowie z mediami poprosił Polaków o modlitwę za rodziny ofiar piątkowych zamachów.

 

- Łączymy się w żalu i smutku z narodem francuskim. Chcę zapewnić, że nie ma niebezpieczeństwa w tej chwili w Polsce. Rozmawiałem już dzisiaj z panią premier Beatą Szydło, w poniedziałek będzie nowy rząd, wszystko odbywa się sprawnie - powiedział prezydent.

 

Potem Andrzej Duda spotkał się z kierownictwem ABW. - Pan prezydent został poinformowany o sytuacji, jaka powstała wskutek zamachów terrorystycznych we Francji. Udzielono panu prezydentowi informacji na temat sytuacji we Francji, a również na temat stanu bezpieczeństwa w naszym kraju - powiedział szef BBN Paweł Soloch dziennikarzom. Podkreślił, że "sytuacja jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski nie uległa żadnej zmianie".

 

Zamach w Paryżu

 

Według danych podanych przez prezydenta Francji, w piątkowych zamachach zginęło w sumie ponad 120 osób. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach Paryża, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników.

 

Francois Hollande winą za ataki obarczył dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), którzy niedługo po wypowiedzi francuskiego przywódcy przyznali się do nich.

 

Polsat News, fot. PAP/Jacek Turczyk

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie