Brat i ojciec jednego z zamachowców aresztowani. Wcześniej fałszywy alarm w hotelu

Świat
Brat i ojciec jednego z zamachowców aresztowani. Wcześniej fałszywy alarm w hotelu
Polsat News

Według informacji agencji AFP policja aresztowała brata i ojca jednego z zamachowców. Wieczorem ciężko uzbrojone oddziały francuskiej policji otoczyły również hotel Pullman w XV dzielnicy Paryża. Rzecznik szefa francuskiego MSW poinformował jednak, że był to "fałszywy alarm".

Francuska agencja prasowa poinformowała o zatrzymaniach w oparciu o źródło ze śledztwa.

 

Kilka godzin wcześniej policja otoczyła hotel Pullman w XV dzielnicy Paryża z powodu informacji o podłożonej bombie. Był to jednak fałszywy alarm - telefon najprawdopodobniej wykonał żartowniś. Tę informację potwierdził także rzecznik sieci hotelarskiej Accor, do której należy paryski Pullman. Był to "fałszywy alarm bombowy".

 

W sobotni wieczór służby zamknęły również stację metra Pole Marsowe. Ewakuowano ponadto wszystkich z okolicy Wieży Eiffela.

 

Zamach w Paryżu. Nowy bilans ofiar

 

Według najnowszych danych w piątkowych zamachach w Paryżu zginęło w sumie 129 osób. Około 350 zostało rannych,  99 z nich jest w stanie krytycznym . Ataki przeprowadzono w różnych miejscach stolicy Francji, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników.

 

Francois Hollande winą za ataki obarczył dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), którzy niedługo po wypowiedzi francuskiego przywódcy przyznali się do nich.

 

polsatnews.pl, Reuters, AFP

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie