Warszawa: przez weekend dużo utrudnień w ruchu. Zmiany tras autobosów

Polska
Warszawa: przez weekend dużo utrudnień w ruchu. Zmiany tras autobosów
Radek / Flickr (CC BY-SA 2.0)

Mecz Polska-Islandia na Stadionie Narodowym, frezowanie odcinka Wisłostrady i prace na ul. Woronicza - to niektóre wydarzenia i prace zaplanowane w weekend w stolicy. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

 

W piątek na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz towarzyski Polska-Islandia. Z tego powodu od godz. 18 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godziny 20.45.


Otworzą Lazurową


Od piątkowego wieczoru kierowcy będą mogli jeździć ul. Lazurową - zakończy się tam przebudowa skrzyżowania z jezdnią prowadzącą do ul. Połczyńskiej. Skrzyżowanie ul. Lazurowej z Szeligowską i Sterniczą ma być przejezdne od ok. godz. 21.


Od sobotniego poranka na swoje podstawowe trasy wrócą autobusy linii: 105 i 112, a linie nocne N42, N45 i N52 - od nocy z soboty na niedzielę, a E-5 - od poniedziałku. Linia Z12 zostanie zlikwidowana.


Zamknięta Wołoska


Jednocześnie, również od piątku, od godz. 23 do poniedziałku, do godz. 4 nad ranem, zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej (od ul. Racławickiej do Konstruktorskiej). W tym czasie drogowcy będą układali nową nawierzchnię na skrzyżowaniu z ul. Woronicza. Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ul. Etiudy Rewolucyjnej lub F. Joliot-Curie, można objechać ten fragment jadąc także al. Niepodległości.


W poniedziałek ok. godz. 4 nad ranem otwarta zostanie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Racławicką i Woronicza. Nadal jednak wyłączony z ruchu pozostanie odcinek ul. Wołoskiej od skrzyżowania do Konstruktorskiej; nie będzie także przejazdu ul. Woronicza na wprost przez skrzyżowanie.


W związku z tymi pracami objazdami pojadą autobusy linii 136 i N01, 138, Z-1 i N34 oraz 168.


Frezowanie Wisłostrady na Żoliborzu


W weekend drogowcy będą też frezować kolejny odcinek Wisłostrady, dlatego od piątku, od godz. 22 do poniedziałku, do godz. 4 rano zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie (od ul. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej). Proponowany objazd zostanie poprowadzony ulicami: Krasińskiego - pl. Wilsona - Słowackiego - Trasa Armii Krajowej.


Autobusy linii 114 w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie, po wyjeździe z pl. Wilsona, będą kursowały ul. J. Słowackiego i al. Armii Krajowej. Swoją trasę w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie zmienią autobusy linii 118, które od skrzyżowania Wybrzeża Gdyńskiego z ul. Z. Krasińskiego będą jeździły ul. Krasińskiego, Słowackiego i al. Armii Krajowej.


Objazd Marymonckiej


To nie jedyne utrudnienia w ruchu, z którymi od piątku muszą liczyć się kierowcy: od godz. 23 do poniedziałku do godz. 4 rano zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Marymonckiej w rejonie skrzyżowania z ul. Lindego. Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Nocznickiego lub Kasprowicza i al. Zjednoczenia.  Te zmiany spowodowane są remontem ulicy po budowie kolektora ściekowego.


Swoje trasy zmienią autobusy linii: 103, 121, 181 i N46.


Również od piątku do 23 listopada w godzinach nocnych zwężana będzie ul. Wybrzeże Gdyńskie w rejonie Mostu Gdańskiego. Przez całą dobę na niewielkim odcinku wyłączony z ruchu będzie prawy pas wschodniej jezdni Wisłostrady. Jadący w kierunku Bielan będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Dodatkowo, w godzinach nocnych (23-5) zwężane będą obydwie jezdnie Wisłostrady pomiędzy ul. Krajewskiego i ul. Wenedów. Utrudnienia związane są z remontem mostu kolejowego.

 

PAP

 

am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie